Search Engine Optimization

img

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için bu kriterleri yayınlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın bir alt koludur.

83
%
Organik Trafik - Artış
52
%
Hemen Çıkma Oranı - Azaltma
38
%
Ortalama Ziyaret Süresi - Artış
27
%
Oturum Başına Sayfa Sayısı - Arttır
Investigationes demonstraverunt lectores legere me lius quod ii legunt saepius. Claritas est etiam processus dynamicus, qui sequitur mutationem consuetudium lectorum.
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore wisi enim ad minim veniam.
  • Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum, anteposuerit litterarum formas duis dolore te feugait nulla facilisi.

Arama Motoru Optimizasyonu Temel Hizmetlerimiz şunları içerir:

Icon
ORGANİK ARAMA
İnternet siteleri için önem taşıyan organik arama, herhangi bir etki olmaksızın ziyaretçilerin sayfaya uğraması anlamına geliyor. Örneğin Google’da bir kelime aratan ve sonuç sayfasında internet sitenizi bularak giriş yapan bir kullanıcı, organik yoluyla ulaşım sağlamış oluyor. Arama motorlarında daha fazla görünür olmayı gerektiren bu durum, zengin içeriğe sahip olmayı da bir bakıma zorunlu kılıyor.
Icon
SAYFADA SEO
Site içi SEO, (on page SEO) internet üzerinde yayın yapan ve organik olarak trafik çekmek isteyen tüm web siteleri için oldukça önemlidir. SEO çalışmaları ile site içi SEO çalışmaları yapmak, web sitenin arama motorlarına uyumlu olmasını sağlayarak, kullanıcıların yaptıkları arama sorgularında sayfaların ön sıralarda çıkmasına yardımcı olur. Bu da organik olarak web sitesine trafik yönlendirme de önemli bir rol oynadığı için e-ticaret firmaları için bu çalışmaların doğru yapılması, geri dönüşümleri artırmada bir fırsat yaratır.
Icon
LINK YAPISI
SEO kriterlerine uygun url yapısı oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli husus anahtar kelimelerinizin url de yer almasıdır. Sitenizin url yapıları ne kadar SEO uyumlu olursa sitenizin ilerlemesi aynı oranda olacaktır. Bir anahtar kelime üzerinden örnek verecek olursak örneğin bir e-ticaret siteniz var ve bu sitede meyve satışı gerçekleştiriyorsunuz elma anahtar kelimesini ele aldığımızda olması gereken url yapısı siteisminiz.com/elma olması gerekir

Web Sitesi Analizi

1 - Web sitenizin grafik tasarım olarak incelenmesi. (Kurumsal kimlik yansımasının incelenmesi) 2 - Web sitenizin içerik olarak yeterliliğinin incelenmesi. 3 - Web sitesinin yazılım alt yapısının incelenmesi 4 - Web sitenizin genel işlevselliğinin, kolay anlaşılabilir olmasının ve çalışma hızının incelenmesi. 5 - Arama motorlarındaki sıralamasının ve arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin genel kodlamasının incelenmesi. 6 - Pagerank analizi ile Google arama motoruna uyumluluğunun ve yaygınlığının incelenmesi. 7 - Hosting ve Domain hizmetlerinin özellik ve yeterlilik olarak incelenmesi. 8 – Mobil cihazlarda web sitenizin nasıl göründüğü ve kullanılıp kullanılamadığının incelenmesi. 9 – Browser uyumluluğunun kontrol edilmesi (firefox, chrome, internet explorer, safari, opera vb. ) 10 – Sosyal medya entegrasyonları ve Google adwords uyumluluğu açısından incelenmesi. 11 - Google kriterlerine uygunluk incelemeleri 12 - Sunucu, hız ve ping süresi incelemesi.
img